עבודות והמלצות

הצעת מחקר לעבודת .M.A בפסיכולוגיה
המחקר המוצע עוסק בניתוח סטטיסטי של מדדים להערכת איכות האינטראקציה בין הורים לילדיהם. בעבודתי ערכתי את סקירת הספרות המקיפה וסייעתי לנסח את שאלת המחקר ואת תיאור שיטת המחקר הרוויים מונחים סטטיסטיים מורכבים. כמו כן, ערכתי את הרשימה הביבליוגרפית, ובה מקורות רבים מסוגים שונים.
"עבדתי על הצעת המחקר במשך חודשים רבים ושאפתי שהתוצר יהיה מקצועי ומרשים, ולצורך כך פניתי לקרן כדי שתעזור לי להביא את העבודה לרמה הגבוהה ביותר. לשמחתי, המנחה שלי התרשמה מאיכות העבודה בעקבות העריכה, והצעת המחקר שלי אושרה בלי צורך בתיקונים נוספים."
אתר הצמחונות והטבעונות הישראלי
אני משמשת עורכת הלשון של האתר המציג מידע מדעי בנושא תזונה בריאה ותוכן עשיר בנושאים צרכנות ובישול (הפרויקט טרם הסתיים ונעשה בהדרגה). האתגר בעריכה הוא לסייע בהנגשת המידע המדעי לקהל הרחב ובד בבד לשמור על לשון רהוטה ואובייקטיביות כפי שמקובל בטקסט עיוני.
"קרן היא עורכת לשון מיומנת ויסודית ובעלת עין חדה ויצירתית. חשוב לנו שהמידע המדעי שבאתר ינוסח באופן בהיר ומדויק, ועריכתה המקצועית של קרן תורמת לכך תרומה גדולה מאוד. נוסף לכל אלה, לקרן יש יחסי אנוש מצוינים והיא מסורה, סבלנית וגמישה. נעים לנו מאוד לעבוד איתה ואנחנו סומכים אליה מאוד."
'עברו פה' – סיפורה של משפחת שטרום
באפריל 2020 פנתה אליי פסלה וסיפרה לי סיפור יוצא דופן: שתי חוקרות איטלקיות חיברו מיוזמתן ספר זיכרון על בני משפחת אביה בתקופת השואה. ספר הזיכרון תורגם לעברית, אך נדרש לעורכו עריכת עומק, לארגנו מחדש ולהוסיף מידע ביוגרפי והיסטורי.
"פניתי לקרן כדי שתערוך את הטקסט, ומה היא עשתה? קסם אחד גדול. קרן קיבלה טקסט מתורגם ולא בשל, ויצרה ממנו סיפור רהוט, מדויק וחי. בעקבות עריכת הלשון של קרן השפה בספר תקינה ועשירה וללא רבב. קרן ידעה לבחור את המילים הנכונות כדי ליצור טקסט קולח שנעים לקרוא."